Kolejne instalacje FuelCal® już gotowe

Kolejne instalacje FuelCal® już gotowe

Z satysfakcją informujemy, że na terenie województwa wielkopolskiego i mazowieckiego ukończone zostały, przy oczyszczalniach ścieków, dwie kolejne inwestycje – instalacje FuelCal®.

Technologia FuelCal® zainstalowana u źródeł wytwarzania odpadów organicznych w oczyszczalniach ścieków lub zakładach przetwórstwa rolno-spożywczego, całkowicie eliminuje problem odpadowości w firmie oraz wpływa pozytywnie na wynik finansowy dzięki sprzedaży produktów wynikowych z serii OrCal® i OrCal® pHregulator®.

Nowowybudowane instalacje są zgodne z Ustawą o Odpadach z 14 grudnia 2012 roku – stanowią naturalne przedłużenie mechanizmu produkcyjnego w zakładzie, całkowicie zamykają proces bez produktów ubocznych, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego zamknięcia procesu na poziomie uzyskania osadu.

Każda instalacja zajmuje powierzchnię około 600m2 (wraz z zapleczem magazynowym), może przetworzyć w ciągu doby do 20 ton osadów i wyprodukować do 60 ton produktów z serii OrCal® i OrCal® pHregulator®. Pełnowartościowe, wysokiej jakości produkty wynikowe technologii FuelCal® mogą powstawać wyłącznie przy zachowaniu reżimu technologicznego oraz spełnieniu wymagań określonych warunkami licencji i patentu P.400268 „Nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników, sposób wytwarzania nawozu o kontrolowanym uwalnianiu oraz sposób stosowania nawozu”.

Zobacz więcej zdjęć z realizacji