Na ratunek polskiej glebie!

Na ratunek polskiej glebie!

OrCal® w Krajowym Programie Odkwaszania i Użyźniania Gleby ZDROWA POLSKA GLEBA

W dniach 17-18 września 2018 r. w Kazimierzu Dolnym odbyła się Krajowa Konferencja Naukowa System ochrony i odnowy biologicznie czynnej powierzchni ziemi w Polsce. Podczas spotkania, w którym wzięło udział kilkudziesięciu naukowców dyskutowano nad stanem i problemami związanymi ze słabą jakością polskich gleb. Na zaproszenie Polskiego Towarzystwa Inżynierii Ekologicznej w wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele firmy Evergreen Solutions – właściciela technologii FuelCal® i marki OrCal®.

Na specjalnym wykładzie zaprezentowane zostały przez zarząd Evergreen Solutions właściwości produktów z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® oraz możliwości jakie dają te produkty w rozwiązywaniu problemów z odkwaszaniem i użyźnianiem gleby, szczególnie w porównaniu z tradycyjnymi kredami i dolomitami, które nie działają tak szybko jak OrCal®. Zwrócono także uwagę na rolę tych produktów w procesach rekultywacji gleb mocno zdegradowanych, gdzie potrzebna jest szybkie, zdecydowane, ale bezpiecznie dla gleby działanie.

Podczas konferencji zawiązała się także inicjatywa Krajowego Programu Odkwaszania i Użyźniania Gleby. Projekt zorganizowany został przez Krajowy Kluczowy Klaster Chemiczny „ZIELONA CHEMIA”. Firma Evergreen Solutions dołączyła do Partnerów Programu i zamierza wspólnie z Radą Konsultacyjną oraz Organizatorami współtworzyć ten projekt. Na początek prowadzone są rozmowy na temat przygotowania dotowanej oferty specjalnej dla odbiorców produktów z serii OrCal®, którzy zgłoszą się do Organizatorów Programu.

Organizatorzy konferencji

Galeria zdjęć