Zbiornikowy system bioremediacji (ZSBOiŚ)
Zakładom z przemysłu rolno-spożywczego (mleko, mięso, zboża, owoce-warzywa, oleje itd.) oferujemy technologię zbiornikowych systemów bioremediacji (neutralizacji) odpadów i ścieków wytwarzających np. humus, kompost czy półprodukty do produkcji nawozów lub ulepszaczy glebowych.
Proponujemy linie przetwórcze montowane jako przedłużenie linii produkcyjnej zakładu, przetwarzające zgodnie z obowiązującymi przepisami weterynaryjnymi i ochrony środowiska w ciągu poniżej 50 minut od dostarczenia do miejsca przetwarzania pozostałości przetwórcze lub odpad na wysterylizowany powietrzno – suchy półprodukt.
Zbiornikowy system bioremediacji (ZSBOiŚ)
Zbiornikowy system bioremediacji (neutralizacji) pozostałości przetwórczych, odpadów i ścieków stanowi uzupełnienie istniejącego w zakładzie przetwórstwa spożywczego procesu produkcyjnego zapewniając neutralizację odpadów i osadów ściekowych spełniając jednocześnie najwyższe standardy bezpieczeństwa bakteriologicznego i ochrony środowiska.
Instalacje stanowią
szereg zbiorników i urządzeń dzięki którym zakład w nie wyposażony przestaje wytwarzać niebezpieczny odpad lub osad ściekowy lecz zbiodegradowany (zneutralizowany) półprodukt służący do późniejszego przetwarzania lub wykorzystania w innych gałęziach przemysłu.
Instalacje mogą stanowić
ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form zagospodarowania pozostałości przetwórczych, odpadów i osadów ściekowych minimalizująć ryzyko uciążliwości odorowej i bakteriologicznej odpadu.
Zakłady stosujące technologię
zbiornikowej bioremediacji odpadu i osadu ściekowego minimalizują uciążliwość odorową powstających odpadów działając pro środowiskowo .
Instalacja posiada
Certyfikat Europejski CE oraz jest zgłoszona do Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej zgłoszeniem patentowym nr. P.400268
Technologia ZSBOiŚ” jest zgodna z następującymi aktami prawnymi:
- Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 stycznia 2015 r. w sprawie procesu odzysku R10 (Dz.U. z 2015 r. poz. 132)“Warunki w odniesieniu do odpadów:a) są spełnione wymagania jak dla nawozów określone w przepisach ustawy z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu oraz wymagania dotyczące dopuszczalnych wartości zanieczyszczeń określonych dla nawozów w przepisach wydanych na podstawie art. 10 pkt 5 i art. 11 pkt 5 tej ustawy”
- Wprowadzenie do obrotu nawozu organicznego jest możliwe po spełnieniu wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 czerwca 2008 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów o nawozach i nawożeniu (Dz.U. Nr 119 Poz. 765).
- Ustawa z dnia z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2013 r. poz. 21)
- Ustawa z dnia 10 lipca 2007 r. o nawozach i nawożeniu (Dz.U. z 2007 r. nr 147, poz. 1033 z późn. zm.)
- Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz.U. z 2001 r. nr 112, poz. 1206)
- VI. Rozporządzenie Ministra Gospodarki z 8.01.2013 r. w sprawie kryteriów oraz procedur dopuszczania odpadów do składowania na składowisku w którym określa się min. zasadę że osady których ciepło spalania wynosi max. 6 MJ/kg s.m. NIE MOŻNA SKŁADOWAĆ.
Firma Evergreen Solutions Sp.z o.o. oferuje :
- Sporządzenie wytycznych do projektu, projektu zamaszynowienia dla w/w technologii (części projektu technologicznego).
- Pomoc przy sporządzaniu Karty informacyjnej planowanego przedsięwzięcia
- Sporządzenie kosztorysu inwestorskiego
- Wykonastwo , montaż, uruchomienie zbiornikowego systemu biodegradacji (neutralizacji) odpadów i ścieków.
- Pomoc w uzyskaniu niezbędnych certyfikatów i pozwoleń.
- Szkolenia, consulting.
Zainteresuje Cię również: zagospodarowanie odpadów komunalnych, linie do przetwarzania odpadów, metody utylizowania odpadów, Ekowodrol