Opinie i badania

Rozwój technologii FuelCal® i produktów OrCal® trwa już kilkanaście lat. Jej nowoczesność, jakość i wyjątkowość potwierdza wiele opinii i badań wykonanych przez niezależnych naukowców i praktyków.

Scrolluj na dół

O FuelCal® i OrCal® w monografii naukowej „System ochrony i odnowy biologicznie czynnej powierzchni ziemi w Polsce”

Monografia

Efektem konferencji naukowej w Kazimierzu Dolnym oraz wspólnego wysiłku Pana Prof. Jana Siuty oraz Pana Prof. Gabriela Borowskiego, przy udziale Inżynierii Ekologicznej oraz wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wydawnictwo Politechniki Lubelskiej wydało Monografię zatytułowaną „System ochrony i odnowy biologicznie czynnej powierzchni ziemi w Polsce”.

W części piątej monografii znaczną uwagę poświęcono opatentowanej technologii FuelCal® oraz powstającym dzięki niej renomowanym nawozom i środkom wspomagającym uprawę roślin OrCal® i OrCal® pHregulator®.

Opinia Prof. Jana Siuty

Technologia FuelCal® – Opinia o innowacyjności wydana przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

W 2016 roku firma Evergreen Solutions uzyskała pozytywną Opinię o innowacyjności wydaną przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. To potwierdzenie nowoczesności naszego rozwiązania oraz istnienia bazy do dalszego rozwoju oraz ekspansji na nowe rynki krajowe i zagraniczne.

Ekspertyza dotycząca przydatności osadów ściekowych w technologii FuelCal® oraz bezpieczeństwa stosowania produktów OrCal® (niski poziom metali ciężkich)

W Instytucie Inżynierii Środowiska, na Politechnice Częstochowskiej, na Wydziale Infrastruktury Środowiska, powstała ekspertyza dotycząca przydatności osadów ściekowych pochodzących z oczyszczalni ścieków w Grodzisku Wielkopolskim oraz w Sierpcu. W przekazanym raporcie przedstawiono szereg pozytywnych informacji dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktów OrCal® w rolnictwie, w tym sprowadzania metali ciężkich (w wyniku stosowania technologii FuelCal® oraz produktów z serii OrCal®) występujących w substracie do tzw. form rezydualnych – trudno rozpuszczalnych, nie migrujących, których rośliny nie pobierają. Dodatkowo stwierdzono, że produkty OrCal® wysiane na pole sprowadzają do form rezydualnych także metale ciężkie występujące w glebie, dzięki czemu rośliny są zdrowsze a produkcja żywności bezpieczniejsza.

Zobacz także

Powiązane tematy

Certyfikaty

Certyfikaty

Firma Evergreen Solutions Sp z oo jest dysponentem praw do patentu P229206 "Nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników, sposób wytwarzania nawozu o kontrolowanym uwalnianiu oraz sposób [...]

Czytaj więcej
Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia

Przyznane nagrody i wyróżnienia to dowody uznania dla technologii FuelCal® oraz renomowanych, z powodzeniem stosowanych przez rolników, produktów wynikowych OrCal®. Oto niektóre z nich.

Czytaj więcej
Działanie technologii FuelCal®

Działanie technologii FuelCal®

Zagospodarowanie osadów ściekowych i odpadów organicznych (biomasy poprodukcyjnej) to problem, z którym musi zmierzyć się każda oczyszczalnia ścieków, zakład przetwórstwa spożywczego, [...]

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Dołącz do naszego
newslettera

Produktami wynikowymi technologii FuelCal® są renomowane nawozy lub środki poprawiające właściwości gleby do wykorzystania w rolnictwie.

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy

  Dowiedz się więcej

  Kalkulator oszczędności

  Sprawdź opłacalność inwestycji

  Oblicz opłacalność online