Pomysł na nowy biznes, czyli od odpadu do nawozu OrCal®

Z życia firmy 22 października, 2022

Scrolluj na dół

Evergreen Solutions to polskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w Pyrzycach, koło Szczecina. Ludzie, którzy ją tworzą, od blisko 15 lat zajmują się problematyką zagospodarowania odpadów i przetwarzania ich na produkty z serii OrCal® stosowane w rolnictwie. Jeśli nie wiesz co zrobić z biomasą, koniecznie zgłoś się do firmy Evergreen Solutions i skorzystaj z jej wieloletniego doświadczenia. Oprócz rozwiązania problemu z odpadem osiągniesz znaczące przychody. Może to Twój pomysł na nowy biznes?

Dzięki opatentowanemu sposobowi wytwarzania produktów OrCal® i OrCal® pHregulator®  oraz technologii FuelCal®, zgodnej z ustawą o odpadach z 14 grudnia 2012 roku Evergreen Solutions jest w stanie przetworzyć praktycznie każdą biomasę na produkt rynkowy w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego.

W przełomowym 2007 roku powstał pierwszy produkt z serii OrCal®. Od tego czasu powstało kilkanaście instalacji, które przetwarzając odpady – wytwarzają nawozy, środki poprawiające właściwości gleby (polepszacz gleby) z serii OrCal® i OrCal® pHregulator® chętnie kupowane przez polskich i zagranicznych rolników.

Evergreen Solutions promuje produkty OrCal® m.in. na kilkudziesięciu imprezach rolniczych rocznie.

Przetworzonych zostało już kilkaset tysięcy ton odpadów

Dzięki temu nie trafiły one w nieprzetworzonej, szkodliwej postaci do środowiska naturalnego a wręcz przeciwnie – zostały w proekologiczny sposób przetworzone na bezpieczne, stosowane w produkcji żywności produkty nawozowe z serii OrCal®.

Przez kilkanaście lat technologia FuelCal® jest cały czas udoskonalana, dzięki czemu jest coraz bardziej wydajna i ekonomiczna a produkty z serii OrCal® jeszcze nowocześniejsze i skuteczniejsze.

Popularne „Orkale” to znane większości rolników produkty służące do odkwaszania i użyźniania gleby oraz odżywiania roślin, dzięki zawartych w nich makroskładnikom (azot, fosfor, potas). Poza tym, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach, gdy nawozy wieloskładnikowe są drogie lub niedostępne, OrCal® użyty w systemie nawożenia pomaga przywrócić do gleby nawet kilkaset kilogramów makroskładników na hektar. Ta niesamowita cecha została dostrzeżona przez rolników, przez co w niektórych zakładach brakuje towaru.

Dodatkowym atutem produktów OrCal® jest zdolność (po wysianiu na polu) wiązania do form rezydualnych (nie migrujących, nie pobieranych przez rośliny) metali ciężkich zalegających w glebie. OrCal® to ceniony przez rolników produkt, laureat wielu nagród branżowych. Podmioty wytwarzające OrCal® z odpadów oferują produkt renomowany, pożądany przez rynek rolniczy.

Zastosowanie produktów OrCal® to zdrowa gleba i wyższy plon

Evergreen Solutions oprócz budowy instalacji w technologii FuelCal®, zajmuje się także dystrybucją produktów z serii OrCal®.

Produkty z serii OrCal® są dystrybuowane przez Evergreen Solutions na terenie całej Polski oraz w wybranych krajach europejskich. Sprzedaż prowadzona jest poprzez ogólnopolską sieć Doradców Nawozowych OrCal® oraz Partnerów Handlowych. Każdy rolnik może też dokonać zakupu poprzez platformę www.gielda-nawozowa.pl lub stronę www.orcal.pl. Na bieżąco prowadzone są intensywne działania marketingowe i promocje sprzedażowe.

Podstawa to jakość – technologia i produkt na najwyższym poziomie

Produkty z serii OrCal® i OrCal® pHregulator mogą być wytwarzane wyłącznie z wykorzystaniem technologii FuelCal® i sposobem wytwarzania zgodnym z patentem P.229206 „Nawóz o kontrolowanym uwalnianiu składników, sposób wytwarzania nawozu o kontrolowanym uwalnianiu oraz sposób stosowania nawozu”, przy użyciu reagenta WapCal® zgodnego z normą R292513 i licencją udzieloną producentowi przez Licencjodawcę. Znaki towarowe FuelCal®, OrCal®, WapCal® i pHregulator® są znakami zastrzeżonymi w Urzędzie Patentowym RP, chronionymi prawem patentowym.

Produkty OrCal® powstają wyłącznie przy zastosowaniu opatentowanej technologii FuelCal®. Na zdjęciu instalacja w jednym z zakładów produkcyjnych.

Rozwiąż problem z odpadem i zarabiaj

Jeśli odpowiadasz w Twojej firmie, czy gminie za politykę odpadową i zmagasz się z wymienionymi niżej problemami – koniecznie sprawdź jak technologia FuelCal® może je rozwiązać. Oblicz jakie przychody możesz osiągać wykorzystując technologię FuelCal® w przetwarzaniu opadów w Twoim przedsiębiorstwie na cenione nawozowe produkty rynkowe dla rolnictwa: OrCal®. A to wszystko w poszanowaniu środowiska naturalnego, zgodnie z wytycznymi ustawodawstwa Unii Europejskiej i Polski.

Czy mierzysz się na co dzień z tymi problemami?

 • Powstawanie odpadu i problem z jego utylizacją
 • Odpowiedzialność producenta za odpady/osady
 • Zakaz lub ograniczenia w składowaniu odpadów/osadów
 • Uciążliwość odorowa oraz zagrożenie dla ludzi i środowiska
 • Obowiązek kompleksowego rozwiązania gospodarki odpadowej
 • Wysokie koszty utylizacji odpadów
 • Trudność z dostępem do wiarygodnych technologie utylizacyjnych rozwiązujących problematykę odpadów/osadów
 • Znikoma ilość technologii gwarantujących stabilność biologiczną przetworzonego odpadu
 • Konieczność monitoringu obszaru składowania oraz logistyki powstałych odpadów

Jeśli powyższe problemy spędzają Ci sen z powiek – postaw na technologię FuelCal®, współpracę z Evergreen Solutions i osiąganie przychodów z nowej działalności.

Modelowa współpraca

Bezpieczeństwo, jakość, zgodność z przepisami i wieloletnia współpraca to fundamenty modelu biznesowego, który Evergreen Solutions proponuje swoim Partnerom. Już dziś w kilkunastu zakładach przetwarzamy biomasę na renomowany, chętnie stosowany przez rolników produkt OrCal®. Wprowadzamy go do obrotu pozwalając w ten sposób optymalizować koszty oraz wypracowywać dodatkowe przychody w spółkach zarządzających technologią FuelCal®. Jest to szczególnie ważne w tych trudnych, wymagających czasach.

Współpraca z Evergreen Solutions to przede wszystkim:

 • Gwarantowana umowa kontraktacji (odkupu) wytworzonych produktów serii OrCal®,
 • Współpraca w modelu biznesowym odpad-produkt-sprzedaż-zysk,
 • Wysoki zwrot z inwestycji, gwarancja terminowości zapłaty za wytworzony produkt OrCal®,
 • Wysoka jakość świadczonych usług: odbiór, sprzedaż, transport, budowanie marki i promocja renomowanych produktów OrCal®,
 • Nadzór nad procesami produkcyjnymi w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów z serii OrCal®,
 • Serwis posprzedażowy Klientów, którzy zakupili produkt OrCal®,
 • Szkolenia produktowe i sprzedażowe,
 • Wielokanałowa struktura sprzedaży, w tym on-line, np. www.gielda-nawozowa.pl

Zapraszamy do współpracy!

Zobacz także

Więcej informacji o technologii FuelCal® i produktach wynikowych OrCal®

Działanie technologii FuelCal®

Działanie technologii FuelCal®

Zagospodarowanie osadów ściekowych i odpadów organicznych (biomasy poprodukcyjnej) to problem, z którym musi zmierzyć się każda oczyszczalnia ścieków, zakład przetwórstwa spożywczego, [...]

Czytaj więcej
FuelCal® a GOZ

FuelCal® a GOZ

Technologia FuelCal® doskonale wpisuje się w problematykę Gospodarki o Obiegu Zamkniętym. Od zboża do zboża - zobacz jak to działa...

Czytaj więcej
OrCal®- zastosowanie i działanie

OrCal®- zastosowanie i działanie

Czym jest OrCal® Produkt wynikowy OrCal® Produkty wynikowe technologii FulCal® to mineralno-organiczne środki poprawiające właściwości gleby i nawozy z serii OrCal® (OrCal® pHregulator®) [...]

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Dołącz do naszego
newslettera

Produktami wynikowymi technologii FuelCal® są renomowane nawozy lub środki poprawiające właściwości gleby do wykorzystania w rolnictwie.

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy

  Dowiedz się więcej

  Kalkulator oszczędności

  Sprawdź opłacalność inwestycji

  Oblicz opłacalność online