EVERGREEN SOLUTIONS Sp. z. o.o laureatem rankingu Diamentów  Forbes’a 2023 r. 

Z życia firmy 7 lipca, 2023

Scrolluj na dół

Już po raz piętnasty we współpracy z redakcją ,,Forbes” Dun Bread & Breadstreet Poland opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w Polsce. Wszystkie przedsiębiorstwa, które znalazły się na liście mogą szczycić się tytułem Diamentów Forbesa 2023.

Analitycy Dun Bread & Breadstreet Poland wycenili przedsiębiorstwa, stosując metodę szwajcarską – łączącą metodę majątkową i metodę dochodową. Pierwsza z metod nie wycenia potencjału pracowników ani know-how firm. Z kolei wycena na podstawie zysków nie uwzględnia wrażliwości na zmiany sezonowe i koniunkturalne. Firmy, które dużo inwestują  mogą zatem wykazywać niewielkie zyski. Połączenie tych dwóch metod rekompensuje te ułomności. Wartość przedsiębiorstw (W) jest średnią ważoną ich majątku (Wm) i wartości dochodowej  (Wd) według wzoru ŚW=(Wm+2Wd)/3. Majątek wyceniano na podstawie średniej arytmetycznej jego wartości likwidacyjnej oraz wartości księgowej netto spółki, która kwotowo odpowiada kapitałowi własnemu firm pomniejszonemu o wartości niematerialne i prawne. Wartość dochodowa to z kolei średnia zysków z lat 2017-2021. Wycena wartości nie uwzględnia wartości marek handlowych i dotyczy końca 2021 r.

Na liście Diamentów Forbesa znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. 

Miło nam jest poinformować, że Evergreen Solutions Sp. z o.o w 2021r. zanotowała  30,84% wzrost liczony wg powyższego wzoru.

Zobacz także

Janusz Zakrzewski, Evergreen Solutions i OrCal® z nagrodą Agroprzedsiębiorca 2021-2022

Janusz Zakrzewski, Evergreen Solutions i OrCal® z nagrodą Agroprzedsiębiorca 2021-2022

W dniu 10 sierpnia 2022 r w Belwederze – Rezydencji Prezydenta RP w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom Konkursu Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022 To już 31 edycja [...]

Czytaj więcej
Technologia FuelCal® nominowana do Nagrody money.pl

Technologia FuelCal® nominowana do Nagrody money.pl

Z przyjemnością informujemy, że technologia FuelCal® oferowana przez Evergreen Solutions została nominowana do prestiżowej Nagrody moneypl To dla nas wielkie wyróżnienie i dowód na to, że [...]

Czytaj więcej
Evergreen Solutions oraz technologia Fuelcal® z nagrodą na Envicon 2019!

Evergreen Solutions oraz technologia Fuelcal® z nagrodą na Envicon 2019!

17-18 czerwca 2019 r. w Warszawie, w Teatrze Capitol odbyła się kolejna, czwarta edycja Kongresu Envicon Water zorganizowanego przez Izbę Gospodarczą Wodociągi Polskie oraz firmę Abrys.

Czytaj więcej

Skontaktuj się z nami

Dołącz do naszego
newslettera

Produktami wynikowymi technologii FuelCal® są renomowane nawozy lub środki poprawiające właściwości gleby do wykorzystania w rolnictwie.

  Skontaktuj się z nami

  Skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy

  Dowiedz się więcej

  Kalkulator oszczędności

  Sprawdź opłacalność inwestycji

  Oblicz opłacalność online